SEO (Search Engine Optimization)

SEO (Search Engine Optimization)

SEO (Search Engine Optimization) ugurserin 24/09/2022

Google Aramalarında

üst sıralarda olun

“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorlarının SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.


SEO’nun temel amacı, web sitenizi arama Motorlarında üst sıralarda listelemektir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.


SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

SEO'da Neler Yapıyoruz?

SEO çalışmaları site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılır. 

Site içi SEO, web sitenizin tasarımı ve yazılımı yanında özellikle mevcutta sahip olduğu içerikler üzerinde yapılan kapsamlı analiz ve çalışmaları kapsamaktadır. Site dışı SEO ise site dışından gelen linkler, görsel materyaller, sosyal medya, forumlar ve bloglar gibi çeşitli kaynaklar üzerinden siteye gelen referans bağlantı ve ziyaretçi akışını sağlayan çalışmaların tümüdür.

Mevcut web sitesinin tüm sayfaları detaylı bir şekilde incelenir, arama motorlarına ve kullanıcı davranışlarına uygunluğu analiz edilerek raporlanır. Mevcut web sitesinin SEO uyumlu olmadığı durumlarda, US Kreatif bünyesinde geliştirilen uygun yazılım çözümleri önerilir.

Mevcut web sitesinde bulunan içerikler detaylı olarak analiz edilerek raporlanır.

Arama motorlarına uyumlu olmayan içerikler tekrardan revize edilerek uyumlu hale getirilir.

Web sitenize ziyaretçi getirecek anahtar kelimeler belirlenir ve çalışma yapılacak olan kelimeler ile birlikte yeni sayfa içerikleriniz oluşturulur. İçerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, gerekli güncellemeler tarafımızdan gerçekleştirilir.

Site dışı SEO çalışmaları arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamayı etkileyebilecek web sitenizin otoritesine etki eden optimizasyon çalışmalarını kapsar. Farklı web sitelerinden sitenize bağlantılar, makale/haber yazıları, sosyal medyada bahsedenler ve ilgili konu incelemeleri oluşturularak sitenize alınan referans bağlantılarıdır. Yapılacak olan çalışmalar neticesinde sitenizin arama motorlarındaki otoritesinin yükselmesi sağlanır.

Sadece bakmak yetmez.
Bazen bir telefon
herşeyi çözer.